5 zdjęć natury dla inspiracji

Motyw fotografii natury jest bardzo popularny. Mnogość tematów powoduje, że jest co fotografować – od roślinności po zwierzęta i krajobrazy. Takie zdjęcia są powszechnie wykorzystywane na różne sposoby jak:

– na stronach
– na tapetach
– na fototapetach jako element wykańczania wnętrz
– koszulkach, kubkach (jako nadruki)
– w prasie

Można by długo jeszcze wymieniać. Natura to bardzo przyjemny temat do fotografowania, choć niektóre zdjęcia ciężko zrobić. Np. jeśli chcemy zrobić fotografię niektórych zwierząt to trzeba przygotować się do tego odpowiednio, ale też zrobić dobry rekonesans. Niektóre zdjęcia można wykonać tylko z oddali, z odpowiednio przygotowanej kryjówki. Dodatkowo często trzeba czekać godzinami, aby zrobić jedno dobre zdjęcie. Ale warto, bo czasem można naprawdę zaskoczyć samego siebie i zrobić zdjęcie życia. A żeby zwiększyć inspirację, poniżej 5 zdjęć natury dla większej inspiracji w Waszej fotograficznej podróży 🙂

Ptaki to popularny temat, ale ciężki do uchwycenia. Takie zdjęcie kolibra nie zrobi się od razu – trzeba wcześniej dużo ćwiczyć i dobrze znać swój sprzęt, by móc wykonać takie ujęcie.

ptaki

Zima, choć przez wiele osób nielubiana, ma swoje uroki. Natura przechodzi w stan spoczynku, a śnieg uzupełnia opustoszały krajobraz. Dobrze znane nam miejsca zimą mogą wyglądać zupełnie inaczej. Warto dla treningu spróbować uchwycić dane miejsce zimą i latem i przekonać się, jak duże to różnice.

zima

Zwierzęta nie są łatwe do fotografowania. Żeby wykonać takie zdjęcie nic nie podejrzewającej sarny trzeba się odpowiednio schronić i mieć oczywiście obiektyw zapewniający odpowiednie zbliżenie.

zwierzeta

Roślinność sama w sobie jest bardzo różnorodna. Osobiście lubię zdjęcia lasu, bo temat dla wielu osób wydaje się nudny, a jednak jest sporo zdjęć, które w naprawdę nietypowy sposób prezentują las.

las

Same zjawiska pogodowe to także fajny temat do fotografii. Zrobić ładne zdjęcie burzy czy tęczy nie jest łatwo, ale efekty mogą być powalające 🙂

tecza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*